شنبه, 5 خرداد 1397

 

 

سامانه مدیریت خودکار سد شیرین‌دره به بهره‌برداری رسید

همزمان با هفته صرفه جویی در مصرف آب، سامانه مدیریت خودکار و الکترونیکی سد شیرین‌دره در خراسان شمالی با حضور مهندس "سید مرتضی حسینی" مشاور معاون وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی مهندس "علیرضا عامری" مدیرعامل این شرکت  هدف از راه‌اندازی این سامانه را کنترل پیشرفته و دقیق و استفاده بهتر از تجهیزات سد و آرشیو اطلاعات آنها اعلام کرد.
وی گفت: با بهره برداری از این سامانه، علاوه بر کنترل همزمان تجهیزات، اطلاعات آنها در یک نقطه مطابق با استانداردهای روز دنیا جمع آوری و قابل کنترل است.
او افزود: در این سامانه، سطح تراز آب مخزن سد، مقدار آب مخزن، مقدار آب خروجی از دریچه‌های مختلف سد، فشار آب داخل لوله ها، کنترل دریچه ها و شیرها توسط انسان و رایانه قابل کنترل و بازبینی است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی مدیریت یکپارچه و از یک نقطه بر روی تمام نقاط، آرشیو اطلاعات، خروجی گرفتن از نتایج دقیق عملیات، استفاده و بهره برداری حداکثر از تجهیزات،‌ جلوگیری از خطاهای کاربر، دسترسی همزمان به تمامی نقاط تعریف شده، انعطاف پذیری زیاد و قابلیت ارتقا را از مزایای راه اندازی این سامانه ذکر کرد.

سد شیرین دره با توان تنظیم سالانه 65 میلیون متر مکعب آب در سال 1384 به بهره برداری رسیده است.
 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای خراسان شمالی است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا