سه‌شنبه, 3 مهر 1397

 

 

پیام نوروزی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی در پیامی، فرا رسیدن نوروز و سال 1391 را به همه کارکنان این شرکت و همکاران برون سازمانی صنعت آب تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد سال جدید سالی سرشار از موفقیت برای مدیریت منابع منابع آب استان باشد.  

 متن این پیام به شرح زیر است.
"آب زنید راه را هین که نگار می رسد          مژده دهین باغ را بوی بهار می رسد
رونق باغ می رسد چشم و چراغ می رسد     غم به کناره می رود مه به کنار می رسد
باغ سلام می کند سرو قیام می کند             سبزه پیاده می رود غنچه سوار می رسد"

عيد نوروز سرآغاز دیرین سالهای خورشیدی برای ایرانیان، طراوت بخشی طبيعت، جوان و تازه شدن فضاى زندگى طبيعى انسان است و چه نيکوست که همراه با طراوت جهان، جان و دل انسان هم طراوت یابد.
طراوت فضای زندگی انسان بدون آب ناممکن و استفاده صحیح برای حفاظت از این ماده حیاتی برهمگان لازم است.
باورپذیری و اعتقاد به ارزش حیاتی آب لازمه نهادینه‌سازی فرهنگ استفاده صحیح از این منابع است و ضرورت دارد که یادآور شوم روند کنونی بهره‌برداری نادرست از منابع آب پیامدهای جبران ناپذیری دارد.
آب به دلیل آنکه تاکنون سهل الوصول و در دسترس همگان بوده است آسانترین کارها را به "آب‌خوردن" تشبیه می‌کنند و همین امر تاکنون اساس فرهنگ نادرست استفاده از آب بوده است.
آب گرانبهاترین آفریده خداوند برای زندگی در روی زمین است و اگر استفاده از منابع آب استان به همین روند کنونی ادامه یابد در آینده‌ای نه چندان دور دیگر آبی برای استفاده وجود نخواهد داشت.
خداوند متعال در آیه‌ 18 سوره مومنون می‌فرماید "ما به اندازه معین و مشخص آب را نازل کردیم و در جای مشخص ساکن نمودیم" که همین آیه نشان می‌دهد منابع آب زمین معین است و باید حساب شده مصرف شود.
تداوم برداشتهای بی رویه از منابع آب باعث می‌شود علاوه بر از بین رفتن منابع آب زیرزمینی دیگر ظرفیتی برای ذخیره آب در لایه‌های زیرزمینی وجود نداشته باشد و به همین دلیل بارندگی‌ها نیز دیگر تاثیری در جبران این منابع نخواهد داشت.
تاکنون برای بهبود فرهنگ عمومی در استفاده صحیح از منابع آب و حفاظت از این منابع حیاتی کارهای زیادی انجام شده و امیدواریم در سال جدید این کارها دوچندان شود و شاهد توفیق روزافزون برای مدیریت صحیح و توسعه منابع آب استان باشیم. انشاالله
حلول سال جدید خورشیدی را به خانواده بزرگ همکاران درون سازمانی و برون سازمانی صنعت آب تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و سبزي، سلامتی ، موفقیت و بهروزي همه عزیزان را از درگاه ايزد منان آرزومندم.
علیرضا عامری
رییس هیئت مدیره و مدیرعامل
 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی