شنبه, 5 خرداد 1397

 

 

استفاده بهینه از منابع آب تنظیم شده نیازمند برنامه ریزی کشاورزان است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی با اشاره به منابع آب تنظیمی استان گفت: استفاده بهینه از منابع آب تنظیم شده استان نیازمند برنامه ریزی کشت کشاورزان است.  

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی مهندس "علیرضا عامری" تصریح کرد: ذخایر آب سدهای استان در مقایسه با سال گذشته افزایش اندکی داشته است و مصرف بهینه آن به همکاری کشاورزان نیاز دارد.
وی افزود : از ابتدای سال جاری تا 29 فروردین ماه حدود 31 میلیون متر مکعب آب وارد مخازن سدهای استان شده است و در همین مدت بیش از 12 میلیون متر مکعب برای مصارف کشاورزی و محیط زیست از سدهای استان رها شده است .
او گفت: حدود10 میلیون متر مکعب آب در یک ماه اخیر به مخزن سد شیرین دره وارد شده و این سد بیشترین خروجی به مقدار 9 میلیون متر مکعب در فروردین ماه در بین سدهای استان داشته است.
مهندس عامری اعلام کرد : از سدهای ، شیروان و اسفراین نیز از ابتدای امسال به ترتیب یک میلیون و 500 هزار مترمکعب و یک میلیون و 700 هزارمترمکعب آب رها شده است.
او مجموع ذخایر موجود آب در مخازن سدهای استان را 139 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت : سدهای استان توان تنظیم 165 میلیون متر مکعب آب در سال را دارند.
 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای خراسان شمالی است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا