یکشنبه, 29 مهر 1397

 

 

پیشرفت فیزیکی طرح آبرسانی بجنورد به 85 درصد رسید

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اعلام کرد: طرح آبرسانی به بجنورد از سد شیرین‌دره تاکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.  

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، مهندس "علیرضا عامری" مجموع اعتبار اختصاص یافته برای این طرح را تاکنون 790 میلیارد ریال ذکرکرد و گفت: برای تکمیل این طرح حدود 300 میلیارد ریال اعتبار دیگر مورد نیاز است که اگر اعتبار مورد نیاز در نیمه نخست امسال اختصاص یابد طرح آبرسانی به بجنورد از سد شیرین‌دره تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در لایحه بودجه سال جاری نیز مبلغ 170 میلیارد ریال اعتبار برای طرح آبرسانی به بجنورد از سد شیرین‌دره پیش بینی شده است.
وی خاطرنشان کرد: مدت زمان قرارداد اولیه طرح در زمان آغاز عملیات اجرایی 30 ماه تعیین شده بود که این مدت با توجه به کمبود اعتبارات اختصاصی تمدید شده است
به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، طرح آبرسانی بجنورد شامل 48 کیلومتر خط انتقال با 740 متر اختلاف ارتفاع پمپاژ آب از سد شیرین‌دره تا شهر بجنورد، چهار ایستگاه پمپاژ، تاسیسات تصفیه خانه آب و یک مخزن 30 هزار متر مکعبی است.
برهمین اساس طرح ملی آبرسانی به بجنورد برای تامين آب جمعيت شهر بجنورد تا افق 1410 پيش بيني شده است و با بهره‌برداری از این طرح سالانه 20 ميليون و 500 هزار متر مكعب آب مورد نیاز شهر بجنورد و روستاهاي اطراف مسیر خط انتقال از سد شیرین دره تامين خواهد شد.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی