پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1397

 

 

طرح های مدیریت آب خراسان شمالی با اعتبارات سفر رهبری، جان دوباره گرفت

سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اعلام کرد: با تخصیص و دریافت اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به استان، چهار طرح مدیریت منابع آب در سال جاری به بهره برداری رسید و 12 طرح دیگر نیز در حال انجام است.  

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی مهندس "رضا نعیمی " گفت: طرح‌های آبرسانی به شهرهای بجنورد، اسفراین، گرمه و جاجرم و سد و شبکه گلول شیروان با تخصیص اعتبار سفر رهبر معظم انقلاب، تکمیل و در سال جاری به بهره‌برداری رسیده است.
او گفت: طرحهای آبرسانی به بهره‌برداری رسیده در زمره طرحهای مهم مدیریت منابع آب استان است که علاوه بر تصفیه‌خانه‌های پیشرفته، بیش از 130 کیلومتر خط انتقال برای اجرای آنها ساخته شده و آب مورد نیاز برای ساکنان شهرهای یاد شده را تا افق 1415 تامین خواهند کرد.
مهندس نعیمی افزود: اجرای سد و شبکه سومبار، سد و شبکه چندیر، سد گلمنده و بندهای انحرافی اینچه سفلی و آغمزار به همراه کانال انتقال آب آنها، بند خاکی چارچوبه، بند زیرزمینی سرانی، ایستگاه پمپاژ کوشکی ترکمن، خط انتقال پساب اسفراین، کانال مسیل و استخر پساب بجنورد و همچنین تکمیل دو بند انحرافی قره‌خانبندی و قتلیش، طرح‌هایی هستند که با اعتبارات مصوب سفر رهبر معظم انقلاب در حال انجام می باشند.
او مجموع مبلغ اعتبارات مصوب برای طرحهای مدیریت منابع آب استان در سفر رهبر معظم انقلاب را یکهزار و870 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: محور توزیع 860 میلیارد ریال از این اعتبارات از محل ردیف رهبری، 790 میلیارد ریال از محل ردیف وزارت نیرو و 220 میلیارد ریال از محل ردیف استانی تعیین شده است.
وی تصریح کرد: 770 میلیارد ریال از این اعتبار مربوط به سال گذشته بود که 620 میلیارد ریال آن به این شرکت ابلاغ و 60 درصد مبلغ ابلاغی تخصیص یافته است.
او اظهار داشت: بقیه اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب در بخش آب استان به مبلغ یکهزار و 100 میلیارد ریال مربوط به سالهای 93،92و 94 است.
 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای خراسان شمالی است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا