پنجشنبه, 4 بهمن 1397

 

 

همایش دو روزه آموزشی پدافندغیرعامل منابع آب خراسان شمالی برگزار شد

همایش دو روزه آموزشی پدافند غیرعامل مدیریت منابع آب خراسان شمالی در قالب طرح سراسری «هادی یک» برای 16 استان مرزی کشور، در شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، سرپرست این شرکت هدف از برگزاری این همایش آموزشی را آشنایی بیشتر کارکنان با مباحث مربوط به پدافند غیرعامل شامل تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی نظام در این حوزه، تعاریف، اصول، مبانی و دانستنی های این حوزه اعلام کرد.
مهندس "رضا نعیمی" گفت: استان خراسان شمالی سازه‌های آبی کلان حساس و مهمی دارد و به همین دلیل آشنایی کارکنان بخش آب استان با مباحث روز پدافند غیرعامل و مرور مبانی و اصول این علم برای مدیریت صحیح و درست این منابع بسیار ضروری و مهم است.
او افزود: در پروژه‌ها معمولا تهدیدات طبیعی پیش بینی می‌شود اما در پدافند غیرعامل، مصون‌سازی پروژه‌ها به ویژه پروژه‌های مدیریت منابع آب در برابر تهدیدات غیرطبیعی و حملات دشمن، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی تاکید کرد:‌ به همین دلیل در پدافند غیرعامل، پیشگیری از واقعی شدن تهدیدات غیرطبیعی باید به عنوان یک اصل‌ در طرحهای مدیریت منابع آب، پیش‌بینی، پیگیری و اجرا شود.
او ضمن تقدیر از شرکت مدیریت منابع آب ایران به خاطر هماهنگی به وجود آمده بین سازمان پدافند غیرعامل، دانشگاه علوم و فنون فارابی، دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو و دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، خواستار استمرار برگزاری این گونه دوره‌های آموزشی شد.
در همایش دو روزه آموزشی پدافند غیرعامل مدیریت منابع آب خراسان شمالی در قالب طرح سراسری «هادی یک» در شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی بیش از 150 نفر از کارکنان این شرکت در بخشهای مختلف با مباحث روز و اصول و مبانی این حوزه آشنا شدند.
هدف از پدافند غیرعامل،کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی است.
 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی