سه‌شنبه, 3 مهر 1397

 

 

یک سوم اعتبارات اجرایی خراسان شمالی توسط شرکت آب منطقه‌ای جذب شد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی با اشاره به جذب یک سوم اعتبارات اجرایی این استان در سال مالی 1392توسط این شرکت، گفت: این شرکت توان بالقوه برای انجام کارهای بزرگ را دارد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی مهندس «کاظم طاهریان» در نشست معرفی رؤسای جدید گرو‌ه حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و گروه نگهداری و بهره‌برداری از تاسیسات آبی این شرکت، اظهار داشت: در سال مالی 1392 این شرکت یکهزار و 140 میلیارد ریال اعتبار را جذب کرده که این رقم در تاریخ 9ساله فعالیت شرکت بی‌سابقه است.
وی اعتبارات تخصیص یافته و جذب شده شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در سال مالی منتهی به تیرماه را یکهزار و 140 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم معادل تخصیص حدود 60 درصد کل اعتبارات مصوب این شرکت و برابر با یک سوم اعتبارات کل دستگاههای اجرایی استان است.
او تصریح کرد: رقم جذب اعتبارات توسط این شرکت بالاترین رقم جذب در بین دستگاههای اداری استان است و این امر نشان از همکاری سایر دستگاههای استان، ظرفیت‌های بسیار خوب و توان بالقوه بالای کارکنان این شرکت در انجام کارهای بزرگ دارد.
مهندس طاهریان با اشاره به برنامه‌ها و اهداف این شرکت در سال جاری، ابراز امیدواری کرد که رقم اعتبارات این شرکت در سال جاری به دو برابر سال گذشته افزایش یابد.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی نیز در این نشست، چکیده‌ای از مسیر طی شده شرکت در 9 سال اخیر را مطرح کرد و گفت: دستاوردهای این شرکت با وجود کمبود اعتبارات و نیروی انسانی در سالهای بدو تاسیس، حاصل سخت‌کوشی و فعالیت شبانه‌روی مدیران اولیه آن بوده است.
مهندس رضا نعیمی افزود: این شرکت در شرایط کنونی شش سد را با مجموع گنجایش مخزن 250 میلیون متر مکعب در دست بهره‌برداری دارد که 230 کیلومتر شبکه‌ آبیاری 22 هزار هکتار زمین‌های کشاورزی پایین‌دست و 130 کیلومتر خط انتقال آب به شهرهای بزرگ استان شامل بجنورد، شیروان و اسفراین را پوشش می‌دهد.
در این نشست مهندس علی غفوری‌نیا به عنوان رییس گروه حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و مهندس عبدالعلی نظرپور به عنوان سرپرست گروه نگهداری و بهره‌برداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای معرفی شدند و آقایان مهندس یاسر زاهدی و علی لنگری سرپرستان سابق این دو گروه مورد تکریم قرار گرفتند.
 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی