چهارشنبه, 30 خرداد 1397

 

 

187 تصرف غیر قانونی حریم رودخانه های خراسان شمالی شناسایی شد

رییس گروه حفاظت و مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: 187 مورد تصرف غیرقانونی حریم و بستر رودخانه‌های استان طی یکسال اخیر شناسایی شده است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی مهندس «علی غفوری نیا» افزود: برای 183 متخلف و متصرف غیر قانونی اخطار صادر شد که در 9 مورد از تصرفات، بدون ارجاع به محاکم قضایی رفع تصرف صورت گرفت.

وی گفت: برای آزادسازی تصرفات غیرقانونی حریم و بستر رودخانه‌های استان و اجرای تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب، 34 پرونده قضایی در سال گذشته تشکیل وپس از طی مراحل قانونی، 23 حکم قضایی صادر شده است.

او همچنین به صدورپنج مورد مجوز برداشت مصالح رودخانه‌ای اشاره کرد و گفت: برای این متقاضیان مجوز برداشت حدود 38 هزار متر مکعب مصالح رودخانه‌ای در سال گذشته صادر شده است.

رییس گروه حفاظت و مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، کمبود و نبود اعتبارات را مانع اصلی اجرای برنامه‌ها در این بخش اعلام کرد.

به گفته او استان خراسان شمالی دو هزار و 100 کیلومتر رودخانه و مسیل مهم دارد که  مطالعه تعیین حریم و بستر 1250 کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های استان انجام شده و بیش از 56 کیلومتر از رودخانه‌های داخلی و مرزی نیز سازماندهی شده است.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی