چهارشنبه, 30 خرداد 1397

 

 

امور آب بجنورد 60 موتور تلمبه غیرمجاز آب سطحی را توقیف کرد

مدیر امور منابع آب بجنورد گفت: 60 دستگاه موتور تلمبه غیرمجاز برداشت آب سطحی در شهرستانهای زیر پوشش این مدیریت شامل بجنورد، مانه‌و سملقان، گرمه، جاجرم و رازوجرگلان، طی سال گذشته شناسایی و جمع‌آوری شده است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی مهندس «علی میعادی» متوسط مجموع حجم برداشت سالانه توسط موتور تلمبه‌های غیرمجاز جمع‌آوری شده توسط این امور در سال گذشته را یک میلیون و 800 هزار متر مکعب اعلام کرد.

وی همچنین از شناسایی حریم و بستر رودخانه‌ها در 166 نقطه از  مناطق زیر پوشش امور منابع آب بجنورد طی سال گذشته خبر داد و گفت: با این کار، مساحت 247 هزار متر مربع از حریم و بستر رودخانه‌ها مشخص شد.

او به  اجاره 19 هزار متر مربع از بسترهای رودخانه‌ها در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت تصرف غیرمجاز بیش از 13 هزار و 400 متر از رودخانه‌ها نیز شناسایی شده است.

مهندس میعادی افزود: در سال گذشته 37 مجوز برداشت آب برای راه‌اندازی مزرعه پرورش ماهی و پنج مجوز بهره‌برداری از شن و ماسه رودخانه‌ها با حجم برداشت حدود 58 هزار متر مکعب نیز صادر شده است.

امور منابع آب بجنورد، مدیریت منابع آب پنج دشت ممنوع و ممنوع بحرانی بجنورد، رباط قربیل، ‌شوقان، سملقان و جاجرم و همچنین سه دشت غیر ممنوع غلامان، ‌مانه و قوری‌میدان را برعهده دارد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی