شنبه, 5 خرداد 1397

 

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی به متصرفان غیرمجاز رودخانه‌ها هشدار داد

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی به متصرفان غیرمجاز حریم و بستر رودخانه‌ها هشدار داد و گفت: با بهره‌برداران غیرمجاز حریم و بستر رودخانه‌ها برخورد می‌شود.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، "مهندس کاظم طاهریان" در حاشیه تخریب سازه‌های غیرمجاز حاشیه رودخانه اسفجیر شهرستان فاروج گفت: طبق ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب، بستر نهرهای طبیعی و کانالهای عمومی و رودخانه‌ها اعم از اینکه دائم یا فصلی باشند و مسیل‌ها و بستر مردابها و برکه‌های طبیعی در اختیار حکومت جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: طبق قانون، حفظ و صیانت و اجازه بهره برداری از این منابع به وزارت نیروداده شده است و شرکت آب منطقه‌ای موظف به اجرای قانون و صیانت از این منابع است.

مهندس طاهریان گفت : طبق ماده 36 قانون توزیع عادلانه آب، بدون اجازه وزارت نیرو، هیچکس حق احداث و تغییر مقطع و مجرای آب و انشعاب جدید را ندارد و متخلفان مسئول خسارتی هستند که از عمل غیر متعارف آنها، به بهره‌برداران پایین دست وارد شده است.

او افزود: طبق ماده 45 این قانون، متخلف از این قوانین، علاوه بر محکومیت به اعاده حریم و بستر به وضع سابق و جبران خسارات وارده، به 10 تا 50 ضربه شلاق و یا از 15 روز تا سه ماه حبس تادیبی بر حسب نوع جرم محکوم می شود.

روز سه‌شنبه، چند سازه غیرمجاز درحریم و بستر رودخانه اسفجیر فاروج تحت پوشش مدیریت امور منابع آب شیروان، شامل یک استخر غیرمجاز ذخیره آب و  محدوده‌های نهالکاری شده غیرمجاز با حکم قضایی و با همکاری نیروی انتظامی، تخریب و از بستر رودخانه رفع تصرف شد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای خراسان شمالی است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا