سه‌شنبه, 1 آبان 1397

 

 

نشست اطلاع رسانی منابع آب ویژه بانوان شیروان برگزار شد

نشست اطلاع رسانی و آگاهی بخشی منابع آب با حضور حدود 200 نفر از بانوان موثر شهری و روستایی شهرستانهای شیروان و فاروج در خراسان شمالی برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، حجت الاسلام کوثری امام جمعه شیروان در این نشست ضمن تاکید بر جایگاه کلیدی زنان در جامعه گفت: نقش زنان در مدیریت بحران در تاریخ بیش از مردان بوده است.

او با اشاره به نقش آفرینی فرهنگی و اطلاع رسانی حضرت زینب (س) در حماسه کربلا گفت: ایشان بحران آن روز جامعه اسلام را طوری مدیریت کرد و زیرساختهای فرهنگ اموی را به هم ریخت که امروز 20 میلیون جمعیت در اربعین حسینی در کربلا حاضر می شود که در هیچ واقعه ای مانند ندارد.

وی گفت: زنان امروز جامعه ما هم این ظرفیت را دارند که زیرساختهای فرهنگ نادرست مصرف را برهم بریزند و با ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب و سایر منابع حیاتی، سبک زندگی درست را در جامعه نهادینه سازند.

او ظرفیت بانوان را در تربیت فرزندان و آینده سازان جامعه، موهبتی بی نظیر خواند و خواستار توجه بیش از پیش زنان در ایفای این نقش بی بدیل در تعالی جامعه شد.

فرماندار شیروان و رییس دادگستری این شهرستان نیز در این نشست هر یک از زنان حاضر در این همایش را سفیری برای جامعه پیرامونی آنها خوانده و خواستار انتقال پیام شرکت آب منطقه ای برای ترویج مدیریت مصرف بهینه منابع آب شدند.

این نشست با همکاری روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی و بخش زنان روستایی و عشایری اداره ترویج جهاد کشاورزی خراسان شمالی برگزار شد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی