سه‌شنبه, 1 آبان 1397

 

 

متخلفان برداشت غیرمجاز شن و ماسه از رودخانه های استان تحت پیگرد قرار گرفتند

مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 34 مورد برداشت غیر مجاز شن و ماسه رودخانه ای شناسایی و با متخلفین برخورد قانونی شده است.  

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی مهندس "برات امیری" گفت: از ادامه کار متخلفین جزیی بوسیله ابلاغ اخطار توسط شرکت آب منطقه ای ممانعت شده و از فعالیت 12 متخلف و بهره بردار عمده غیر مجاز در بستر رودخانه های استان نیز جلوگیری شده و با دستور قضایی حریم و بستر رودخانه به وضع سابق بازگردانده شده است.

او گفت  : طبق ماده 48 قانون توزیع  عادلانه آب صدور مجوز بهره برداری یا واگذاری بهره برداری شن و ماسه و خاک بستر و حریم رودخانه ها و انهار و مسیل ها و حریم قانونی سواحل دریاها منوط به کسب موافقت از وزارت نیرو و شرکتهای تابع است.

مهندس امیری طول رودخانه های مهم استان را دو هزار 100 کیلومتر اعلام کرد و گفت: هشت گروه گشت و بازرسی، حفاظت از حریم و بستر رودخانه های استان را بر عهده دارند.

او حضور و بازرسی مستمر در محدوده تعیین شده هر یک از گروهها طبق شرح وظایف مشخص شده برای هر گروه، بررسی و به روز رسانی وضعیت منابع آب استان، ‌شناسایی متخلفان، ثبت تخلف و برخورد قانونی با بهره‌برداران غیر مجاز منابع آب،‌ همکاری با ضابطین قانون توزیع عادلانه آب و همچنین اطلاع رسانی به بهره برداران منابع آب را از مهمترین وظایف گروههای گشت و بازرسی حریم و بستر رودخانه های خراسان شمالی ذکر کرد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی