پنجشنبه, 22 آذر 1397

 

همزمان با هفته گرامیداشت یاد شهدای دولت

 

نمایشگاه دستاوردهای بخش آب استان در دولت تدبیر و امید برپا شد

همزمان با هفته گرامیداشت یاد شهدای دولت، نمایشگاه دستاوردهای شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی در دولت تدبیر و امید در محل نمایشگاه عملکرد دستگاههای اجرایی استان به همین مناسبت، برپا شد.  

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، غرفه نمایشگاهی این شرکت عصر روز چهارشنبه با حضور استاندار و مسئولان ارشد استان همزمان با افتتاح نمایشگاه، مورد بازدید استاندار و همراهان قرار گرفت.

سخنگوی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی در بازدید استاندار از غرفه دستاوردهای این شرکت، ضمن ارایه گزارش دستاوردهای این شرکت در دولت تدبیر و امید، به دو برابر شدن جذب اعتبارات عمرانی در دولت یازدهم نسبت به اعتبارات دولت دهم، اشاره کرد.

بابک بهادری گفت: در دوره فعالیت دولت یازدهم در مجموع 370 میلیارد تومان اعتبار برای طرحهای مدیریت آب استان جذب و هزینه شد که با احتساب اعتبارات سفر مقام معظم رهبری این رقم به حدود 430 میلیارد تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: در دولت دهم در مجموع 185 میلیارد تومان اعتبار برای طرحهای مدیریت آب استان جذب و هزینه شده بود که با احتساب اعتبارات هزینه شده از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری این رقم در دولت دهم به حدود 212 میلیارد تومان رسید.

او همچنین به مطالعات 219 کیلومتر حریم و بستر رودخانه های استان و اجرای حدود 40 کیلومتر ساماندهی رودخانه های داخلی و مرزی خراسان شمالی در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: آبگیری دو سد غلامان و قزلداش،‌ افزایش ظرفیت ذخیره سازی چهار سد در دست اجرای شرکت به میزان 23 میلیون متر مکعب، ‌افزایش ظرفیت شبکه های آبیاری و زهکشی سدهای در دست اجرا به حدود 800 هکتار و همچنین آغاز عملیات اجرایی سد و شبکه گلمندره با ظرفیت ذخیره سازی 28 میلیون و 700 هزار متر مکعب، تکمیل طرح آبرسانی به شهر بجنورد و آغاز عملیات علاج بخشی سد بیدواز اسفراین ازمهمترین فعالیتهای اجرایی طرح های مدیریت منابع آب استان در دولت یازدهم بوده است.

 

 

منبع خبر: مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی