دوشنبه, 27 خرداد 1398
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
خدمات بخش مدیریت آب در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی
سد شیرن دره
سد شیروان

 

 

پاسخ مدیر عامل شرکت آب منطقه ای به پرسش مردم در برنامه زنده رادیویی

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی با حضور در برنامه زنده رادیویی "پرسش و پاسخ" به پرسشهای مردم استان پاسخ داد.  

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی مهندس "سید ابراهیم علوی" گفت: شرایط سخت پیش رو داریم و میزان بارندگی ها نسبت به میانگین بلند مدت 50 درصد کاهش یافته است.

وی میزان بارندگی در استان در سال آبی جاری را تنها 26 میلیمتر اعلام کرد و گفت : کاهش شدید بارندگی، کاهش رواناب ها و در نتیجه کاهش حجم آب ذخیره شده در پشت سدهای استان را به دنبال داشته است.

او حجم آب مفید ذخیره شده در پشت سدهای استان را تنها 65 میلیون متر مکعب ذکر کرد و گفت: سدهای استان توان ذخیره سازی 226 میلیون متر مکعب آب را دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی در این برنامه زنده رادیویی گفت : 90 درصد آب استان در بخش کشاورزی مصرف می شود و در بخشهای شرب و صنعت نیز هریک به ترتیب 8 و 2 درصد کل منابع آب قابل بهره برداری مصرف می شود.

وی تصریح کرد: استان خراسان شمالی 11 دشت دارد که توسعه بهره برداری از منابع آب و حفر چاه در هشت دشت آن ممنوع است.

او در پاسخ به سوال یکی دیگر شهروندان استان گفت: بستر رودخانه محل عبور آب رودخانه است و هرنوع ساخت و ساز و ایحاد تاسیسات در حریم رودخانه ممنوع می باشد. 

وی همچنین در پاسخ به درخواست حصار کشی در اطراف دریاچه سد شیرین دره گفت: حصارکشی دریاچه سدها جزو سیاستهای این شرکت نیست و تنها در اطراف تاسیسات سدها حصارکشیده می شود.

وی افزود: در اطراف دریاچه سدهای و رودخانه های استان تابلوهای هشداردهنده نصب شده است و از همه درخواست می شود به علت مخاطرات جدی به حریم سدها نزدیک نشوند.

در این برنامه زنده رادیویی تعدادی از کارکنان تصفیه خانه آب شرب شهر بجنورد و همچنین کارکنان سد دردست ساخت گلمنده در تماس با برنامه رادیویی، پیگیر دریافت حقوق و معوقات خود شدند که مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، گفت: با وجود تخصیص کم اعتبارات مصوب این طرحها، با نظر مساعد معاون عمرانی استانداری پیش بینی لازم برای تامین و پرداخت بخشی از این معوقات در حال تحقق است.

مهندس علوی ضمن تایید معوقات پیمانکاران تصفیه خانه آب شرب شهر بجنورد و همچنین سد در دست ساخت گلمندره گفت: طبق قراردادهای عقد شده، پرداخت حقوق و مزایا کارکنان آنها با پیمانکار است و پیمانکار علاوه بر توان فنی باید توان مالی لازم برای مدیریت پروژه در چنین مواقع را داشته باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گفت: سالانه  یکهزار و دویست میلیون ریال اعتبار برای اجرا و مدیریت پروژه های منابع آب استان به شرکت پرداخت می شود و در اختیار پیمانکاران طرف قرارداد قرار می گیرد.

منبع خبر: مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی