دوشنبه, 27 خرداد 1398
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
خدمات بخش مدیریت آب در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی
سد شیرن دره
سد شیروان

 

هشدار

 

اتراق و ماهیگیری در کنار مخازن سدهای خراسان شمالی ممنوع است

شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از شهروندان خواست از نزدیک شدن به مخازن سدها و بندهای انحرافی این استان بدون هماهنگی، خودداری نمایند.  

مدیریت روابط عمومی این شرکت اعلام کرد: مخازن سدها و بندهای انحرافی استان به دلیل عمق ناگهانی و همچنین نرم و لغزندگی کف و حاشیه دریاچه، برای اتراق، ماهیگیری و یا شنا کردن بسیار خطرناک است و خطر مرگ را به همراه دارد.
بر اساس این هشدار، گیر افتادن شناگران در کف دریاچه، غرق شدن و مرگ آنها از پیامدهای ناگوار نزدیک شدن و شنا کردن در مخازن سدها و بندهای انحرافی این استان است.
روابط عمومی این شرکت به شهروندانی که قصد تفرج در این مناطق را دارند توصیه کرد: پس از کسب مجوز از حراست شرکت آب منطقه‌ای، فاصله لازم را با حریم دریاچه سدها، بندهای انحرافی و رودخانه ها رعایت کرده و مراقب فرزندان خویش باشند.
براساس این گزارش، تابلوهای "شنا ممنوع" از زمان بهره‌برداری از سدها و آب بندهای استان در حاشیه دریاچه سدها و بندهای انحرافی استان در معرض دید بازدیدکنندگان نصب شده است.
بسیاری از شهروندان در روزهای تعطیل برای تفریح و استراحت به حاشیه رودخانه ها، بندهای انحرافی و یا سدها می‌روند و برخی از آنها به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی و بی توجهی به هشدارها جان خود را از دست می دهند.

منبع خبر: مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی