شنبه, 5 خرداد 1397

 

 

شبکه فرعی آبیاری سد شیروان 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای خراسان شمالی گفت : اجرای پروژه شبکه فرعی آبیاری پایاب سد شیروان در محدوده اراضی تعاونی گلدشت خانلق 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.  

به گزارش روابط عمومی این شرکت، مهندس "علیرضا عامری" گفت : با اجرای شبکه فرعی آبیاری 461 هکتار از اراضی پایاب سد شیروان از سیستم آبیاری تحت فشار بهره مند خواهند شد.
وی همچنین گفت : شبکه فرعی پایاب سد شیروان شش هزار و 700 متر طول دارد و برای اجرای این شبکه تاکنون بیش از چهار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
او بیان کرد: برای اجرای شبکه فرعی در 691 هکتار از اراضی پایاب سد شیروان به بیش از یک میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار دیگر نیاز است.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی مدیرعامل این شرکت افزود: شبکه اصلی آبیاری زمینهای پایاب سد شیروان به طول 77 کیلومتر و با 92 میلیارد ریال هزینه در اوایل سال 1386 با حضور وزیر وقت نیرو به بهره‌برداری رسیده است.
وی یاد آور شد: سد شیروان با توان تنظیم سالانه 44 میلیون مترمکعب و با هدف مهار و کنترل سیلابها و تامین آب بخش کشاورزی، شرب و صنعت بر روی رودخانه قلجق یکی از سرشاخه های رود اترک ساخته شده و در سال 1381 به بهره‌برداری رسیده است.
 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای خراسان شمالی است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا