شنبه, 5 خرداد 1397

 

 

شبکه‌های فرعی آبیاری سدهای شیروان و اسفراین امسال بهره‌برداری می‌شود

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: بخش نخست شبکه‌های فرعی آبیاری پایاب سدهای شیروان و اسفراین در محدوده اراضی تعاونی گلدشت خانلق شیروان و روستای فرطان و کوشکی اسفراین امسال به بهره‌برداری می رسد.  

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی مهندس "حسین علی‌میرزایی"گفت: با اجرای بخش نخست شبکه فرعی آبیاری زمین‌های پایاب سد شیروان 400 هکتار از اراضی پایاب این سد در محدوده اراضی تعاونی گلدشت خانلق زیر پوشش سامانه آبیاری تحت فشار خواهد رفت.
وی افزود: با اجرای بخش نخست شبکه فرعی آبیاری زمین‌های پایاب سد اسفراین نیز 650هکتار از اراضی پایاب این سد در روستاهای فرطان و کوشکی زیر پوشش سامانه آبیاری تحت فشار خواهد رفت.
او اعتبار هزینه شده برای ساخت بخش نخست شبکه‌های فرعی پایاب سدهای شیروان و اسفراین تا پایان سال 89 را به ترتیب 24 میلیارد ریال و 42 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این شبکه‌ها در مجموع 650 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
شبکه اصلی آبیاری زمین‌های پایاب سد شیروان پنج هزار و 713 هکتار و شبکه اصلی آبیاری زمین‌های پایاب سد اسفراین نیز حدود هفت هزار و 100 هکتار زمین را زیر پوشش قرار می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، شبکه اصلی آبیاری زمینهای پایاب سد شیروان به طول 77 کیلومتر و با 92 میلیارد ریال هزینه در اوایل سال 1386 و شبکه اصلی آبیاری زمینهای پایین دست سد اسفراین نیز به طول 63 کیلومتر و با هزینه بیش از 80 میلیارد ریال در پاییز سال 1377 با حضور وزیر وقت نیرو به بهره برداری رسیده است.
 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای خراسان شمالی است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا