شنبه, 5 خرداد 1397

 

 

تصویب هزار و 880 میلیارد ریال اعتبار ات سفر رهبر معظم انقلاب برای شرکت آب منطقه ای

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی از تصویب یکهزار و880 میلیارد ریال اعتبار در جریان سفر پربرکت رهبر معظم انقلاب اسلامی به این استان برای طرحهای مدیریت منابع آب استان خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، مهندس "علیرضا عامری" اعلام کرد: 770 میلیارد ریال از این اعتبار مربوط به سال جاری است که 430 میلیارد ریال آن تاکنون به این شرکت ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: بقیه این اعتبارات به مبلغ یکهزار و 110 میلیارد ریال مربوط به سالهای 93،92و 94 است که به مرور ابلاغ خواهد شد.
او اظهار داشت: این اعتبارات برای طرح های سد و شبکه گلول شیروان ، سد و شبکه سومبار ، سد و شبکه قزلداش ، ساماندهی رودخانه سومبار ، سد گلمندره ، و همچنین طرح های بزرگ آبرسانی به بجنورد ، اسفراین و گرمه و جاجرم پیش بینی شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: بر اساس مصوبات، محور توزیع 870 میلیارد ریال از این اعتبارات از محل ردیف رهبری ، 790 میلیارد ریال از محل ردیف وزارت نیرو و 220 میلیارد ریال از محل ردیف استانی تعیین شده است.
مهندس عامری همچنین اعلام کرد: پنج طرح بزرگ مدیریت منابع آب استان شامل طرحهای بزرگ آبرسانی به دو شهر بجنورد و اسفراین، سد و شبکه گلول، شبکه آبیاری و زهکشی زمین‌های پایاب سد شیرین‌دره و طرح تجهیز چاههای برقی کشاورزی به شمارشگرهای هوشمند آب و برق آماده بهره‌برداری شده که به زودی با حضور مقامات عالی کشوردر استان به بهره‌برداری می‌رسد.
 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای خراسان شمالی است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا